Wczytuję...

Data dodania

1. Z okazji Świąt Wielkanocnych pragniemy złożyć Wam, Drodzy Parafianie i Goście, serdeczne życzenia – odkrywania Wielkiej Bożej Miłości, która nasze słabości przerodzi w siłę, a nasze ludzkie lęki w nadzieję. Niech Zmartwychwstały Chrystus napełnia Wasze serca i Wasze rodziny Bożym Pokojem!

2. Wyrażamy serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przeżycia Triduum Paschalnego i Niedzieli Zmartwychwstania. Dziękuję, liturgicznej służbie ołtarza z ks. Wacławem na czele, panu organiście, chórowi parafialnemu. Dziękujemy duszpasterstwu akademickiemu za przygotowanie ołtarza adoracji, wspólnocie domowego kościoła za przygotowanie „Grobu Pańskiego”, p. Agnieszce za wystrój kościoła.

3. Jutro drugi dzień Świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Msze Św. według rozkładu niedzielnego. Ofiary zbierane po Mszy świętej przeznaczone będą na KUL.

4. 9 kwietnia, II czwartek miesiąca, na Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy modlili się za przyczyną św. Dominika Savio w intencji rodzin, rodziców oczekujących potomstwa, a także za małżeństwa przeżywające trudności z poczęciem dziecka.

5. Z racji Oktawy Wielkanocnej w najbliższy piątek można spożywać pokarmy mięsne.

6. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. W tym dniu możemy uzyskać łaskę darowania win i kar doczesnych. Do tej uroczystości przygotowuje nas nowenna, która jest odprawiana od Wielkiego Piątku. Dziś i jutro o godz. 15.00, a od wtorku 7 kwietnia po Mszy św. o godz. 12.00.

7. Dziękuję za ofiary składane do skarbony na Msze Święte w intencji dusz w czyśćcu cierpiących.

8. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

9. Są wolne intencje na najbliższy tydzień, zachęcamy do ich zamawiania.

 

Komunikaty Kurii Archidiecezjalnej

1. Duszpasterstwo Osób Niewidomych i Niedowidzących zaprasza osoby niewidome i niedowidzące wraz z opiekunami na Mszę św. 12 kwietnia br., o godz. 14.00, do Parafii Matki Boskiej Jasnogórskiej w Łodzi, ul. Gogola 12. Po Mszy świętej zapraszamy na integrację, kawę, herbatę i ciasto.

2. W piątek, 10 kwietnia, w par. św. Alberta Chmielowskiego w Łodzi odbędzie się wieczór uwielbienia. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00, po której nastąpi wspólne uwielbienie. Modlitwę poprowadzi młodzież z Grupy Uwielbieniowej Przystań. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.


 

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Poprawa efektywności energetycznej parafii św. Teresy i św. Jana Bosko w Łodzi poprzez instalację fotowoltaiczną

 

Zadanie dofinansowane w kwocie 72.000,00 zł. ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.