1. Dziś Kościół obchodzi pamiątkę wjazdu Chrystusa do Jerozolimy dla dokonania swego Paschalnego Misterium. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień.
2. Liturgia Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00, natomiast liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 20.00, zakończona procesją rezurekcyjną, zapraszamy orszak procesyjny. W Wielki Czwartek wspominamy ustanowienie dwóch sakramentów: eucharystii i kapłaństwa. Wielki Piątek to jedyny dzień w roku, kiedy nie jest sprawowana Msza Św., a jedynie liturgia z centralnym punktem, jakim jest Adoracja Krzyża. W Wielki Piątek o godz. 15.00 spotykamy się na drodze krzyżowej i nowennie do Miłosierdzia Bożego.
W Wielki Piątek zachowuje się post ścisły, tj. powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Zachęcamy, aby post podjąć również w Wielką Sobotę.
W Wielką Sobotę święcenie pokarmów od godz. 08.00 do 16.00. Na liturgię wielkosobotnią zabieramy ze sobą świece. W Niedzielę Zmartwychwstania Msze Św. o godz.: 6.00, 10.00, 12.00, 16.00 i 19.00. W Poniedziałek Wielkanocny rozkład Mszy Św. niedzielny.
3. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy i przy grobie Pańskim od godz. 7.00 do godz. 22.00. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę zapraszamy na wspólną modlitwę brewiarzową o godz. 7.00.
4. SPOWIEDŹ w Wielki Piątek i Wielką Sobotę od godz. 8.00 do 16.00.
5. W Wielki Piątek, 3 kwietnia rozpoczynamy nowennę do Bożego Miłosierdzia. Nowenna będzie odprawiana od 3 kwietnia do 6 kwietnia o godz. 15.00, od 7 do 11 kwietnia po Mszy św. o godz. 12.00.
6. W Wielkim Tygodniu kancelaria czynna będzie tylko przed południem (10.00-11.30).
7. Zachęcamy do nabywania świec Caritas na stół wielkanocny.
8. W poniedziałek 30 marca o godz. 19.00 zapraszam do pomocy przy budowie Grobu Pańskiego.
9. Dziękuję za ofiary składane do skarbony na Msze Święte w intencji dusz w czyśćcu cierpiących.
10. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.
11. Są wolne intencje na najbliższy tydzień, zachęcamy do ich zamawiania.
12. Dziś odbywa się kiermasz świąteczny wspierający ciężko chorego Filipka.
Komunikaty Kurii Archidiecezjalnej
1. Rekolekcje Wielkopostne dla Łodzi prowadzone przez bp. Piotra Kleszcza rozpoczną się 29 marca w kościele oo. Jezuitów (ul. Sienkiewicza 60). Nauki rekolekcyjne będą głoszone od niedzieli do wtorku podczas Mszy św. o godz. 18.00, po której nastąpi konferencja.
2. W Wielką Środę (1 kwietnia) łódzcy dominikanie zapraszają na wieczór spowiedzi w kościele pw. Podwyższenia Św. Krzyża, przy ul. Sienkiewicza 38. Dyżury spowiedników w konfesjonałach rozpoczną się o godz. 19.30 i potrwają do godz. 23.00. W tym czasie, wystawiony do cichej adoracji będzie Najświętszy Sakrament. Późne godziny wieczorne to doskonały moment na oczyszczenie serca i pojednanie z Bogiem, w czasie przedświątecznego zabiegania i przygotowań.
3. W piątek, 10 kwietnia, w par. św. Alberta Chmielowskiego w Łodzi odbędzie się wieczór uwielbienia. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00, po której nastąpi wspólne uwielbienie. Modlitwę poprowadzi młodzież z Grupy Uwielbieniowej Przystań. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.