1. Poprzez św. siostrę Faustynę Kowalską Chrystus przypomina współczesnemu człowiekowi, że największym przymiotem Boga jest Jego Miłosierdzie i pragnie, aby Święto Bożego Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. Kto w tym dniu przystąpi do spowiedzi i Komunii Świętej, ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. Z tej racji zapraszamy na wspólną koronkę na godz. 15.00, za pobożne odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele wobec Najświętszego sakramentu publicznie wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum możemy uzyskać odpust zupełny. Niedzielą Miłosierdzia rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia.
2. W środę, 15 kwietnia rozpoczynamy nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, odprawianą po wieczornej Mszy Świętej.
3. Dziękuję za ofiary składane do skarbony na Msze Święte w intencji dusz w czyśćcu cierpiących.
4. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.
5. Są wolne intencje na najbliższy tydzień, zachęcamy do ich zamawiania.
6. Zapowiedzi:
- Łukasz Gabor FIUK, kawaler z parafii Wniebowzięcia NMP w Łodzi i Joanna Agnieszka ANDRZEJEWSKA, panna z parafii tutejszej – zapowiedź 1;
- Bartłomiej Roman BUBA, kawaler i Anna Katarzyna WITKOWSKA, panna z parafii tutejszej – zapowiedź 1.
Komunikaty Kurii Archidiecezjalnej
1. Duszpasterstwo Osób Niewidomych i Niedowidzących zaprasza osoby niewidome i niedowidzące wraz z opiekunami na Mszę św. 12 kwietnia br., o godz. 14.00, do Parafii Matki Boskiej Jasnogórskiej w Łodzi, ul. Gogola 12. Po Mszy świętej zapraszamy na integrację, kawę, herbatę i ciasto.
2. Duszpasterstwo rodzin zaprasza małżonków na kolejne spotkanie z cyklu: „A potem żyli długo i szczęśliwie...”. Spotkanie noszące tytuł „Modlitwa” odbędzie się 17 kwietnia w par. Chrystusa Króla w Łodzi (ul. Bandurskiego 55). Rozpocznie się ono Mszą św. z wprowadzeniem w temat o godz. 18.00, a po Mszy św. o godz. 18.45 konferencja i dialog małżeński.
3. Wspólnota Przymierza Rodzin Mamre zaprasza na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie do parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi przy ul. Nawrot 104, która odbędzie się 16 kwietnia o godz. 18.00. Po Mszy św. kerygmat oraz modlitwa wstawiennicza.