Wczytuję...

Data dodania

1. Poprzez św. siostrę Faustynę Kowalską Chrystus przypomina współczesnemu człowiekowi, że największym przymiotem Boga jest Jego Miłosierdzie i pragnie, aby Święto Bożego Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. Kto w tym dniu przystąpi do spowiedzi i Komunii Świętej, ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. Z tej racji zapraszamy na wspólną koronkę na godz. 15.00, za pobożne odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele wobec Najświętszego sakramentu publicznie wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum możemy uzyskać odpust zupełny. Niedzielą Miłosierdzia rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia.

2. W środę, 15 kwietnia rozpoczynamy nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, odprawianą po wieczornej Mszy Świętej.

3. Dziękuję za ofiary składane do skarbony na Msze Święte w intencji dusz w czyśćcu cierpiących.

4. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

5. Są wolne intencje na najbliższy tydzień, zachęcamy do ich zamawiania.

6. Zapowiedzi:

  • Łukasz Gabor FIUK, kawaler z parafii Wniebowzięcia NMP w Łodzi i Joanna Agnieszka ANDRZEJEWSKA, panna z parafii tutejszej – zapowiedź 1;
  • Bartłomiej Roman BUBA, kawaler i Anna Katarzyna WITKOWSKA, panna z parafii tutejszej – zapowiedź 1.

 

Komunikaty Kurii Archidiecezjalnej

1. Duszpasterstwo Osób Niewidomych i Niedowidzących zaprasza osoby niewidome i niedowidzące wraz z opiekunami na Mszę św. 12 kwietnia br., o godz. 14.00, do Parafii Matki Boskiej Jasnogórskiej w Łodzi, ul. Gogola 12. Po Mszy świętej zapraszamy na integrację, kawę, herbatę i ciasto.

2. Duszpasterstwo rodzin zaprasza małżonków na kolejne spotkanie z cyklu: „A potem żyli długo i szczęśliwie...”. Spotkanie noszące tytuł „Modlitwa” odbędzie się 17 kwietnia w par. Chrystusa Króla w Łodzi (ul. Bandurskiego 55). Rozpocznie się ono Mszą św. z wprowadzeniem w temat o godz. 18.00, a po Mszy św. o godz. 18.45 konferencja i dialog małżeński.

3. Wspólnota Przymierza Rodzin Mamre zaprasza na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie do parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi przy ul. Nawrot 104, która odbędzie się 16 kwietnia o godz. 18.00. Po Mszy św. kerygmat oraz modlitwa wstawiennicza.


 

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Poprawa efektywności energetycznej parafii św. Teresy i św. Jana Bosko w Łodzi poprzez instalację fotowoltaiczną

 

Zadanie dofinansowane w kwocie 72.000,00 zł. ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.