Wczytuję...

Data dodania

1. Informujemy, że Ojciec Święty mianował Księdza Kardynała Konrada Krajewskiego na urząd Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego. W sobotę 28 marca o godz. 11.30 odbędzie się ingres Księdza Kardynała, na który wszyscy jesteśmy zaproszeni. Otoczmy Jego Eminencję naszymi modlitwami.

2. Dziś rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy 18 marcaPoprowadzi je ks. Łukasz Dumiński – salezjanin z Czerwińska nad Wisłą (rozkład).

3. Dziś w czasie liturgii będzie nam towarzyszył zespół z Ukrainy.

4. Dziś rozpoczynamy nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, odprawianą po wieczornej Mszy Świętej.

5. Salezjanie i młodzież ze szkół salezjańskich przy ul. Wodnej, zapraszają do wspólnego przeżycia Misterium Męki Pańskiej. Misterium rozpocznie się po Mszy św. o godz. 18.00, zakończenie w kościele Św. Ap. Piotra i Pawła.

6. 21 marca na szlaku łódzkich kościołów stacyjnych będzie nasza parafia. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00, której będzie przewodniczył ks. biskup Marek Marczak.

7. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Rozkład nabożeństw w naszym kościele: DROGA KRZYŻOWA w piątki o godz. 15.00, 16.30 (dla dzieci), 17.30 i 19.30 (dla młodzieży). GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00.

8. Zachęcamy do nabywania świece Caritas na nasz stół wielkanocny.

9. Dziękuję za ofiary składane do skarbony na Msze Święte w intencji dusz w czyśćcu cierpiących.

10. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

11. Są wolne intencje na najbliższy tydzień, zachęcamy do ich zamawiania.

12. Zapowiedzi: Krystian Piotr WIKTOROWSKI, kawaler z parafii tutejszej i Honorata SELIGA, panna z parafii Św. Doroty Dziewicy i Męczennicy w Pszczonowie – zapowiedź 1.

 

Komunikaty Kurii Archidiecezjalnej

1. Święty Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, jest patronem Archidiecezji Łódzkiej. W Jego Uroczystość, 19 marca, Mszy św. sprawowanej o godz. 18.00 w bazylice archikatedralnej będzie przewodniczył bp Zbigniew Wołkowicz, a homilię wygłosi bp Artur Ważny. Podczas uroczystości, osobom świeckim zostaną wręczone odznaczenia za zasługi dla Archidiecezji Łódzkiej.

2. Siostry Antonianki zapraszają na kolejną szkołę rodzenia, która odbędzie się w dniach 11-12 kwietnia 2026 roku w domu Sióstr przy ul. Janosika 141. Szczegóły znajdziemy na plakacie wywieszonym w gablocie oraz pod nr. tel.: 791 761 455.

3. Wzorem lat ubiegłych, zachęcamy do pielgrzymowania do Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych. Każdego dnia, od środy popielcowej, Księża Biskupi odprawiają Msze św. w różnych kościołach naszego miasta. Plan znajdziemy na stronie internetowej Archidiecezji.

4. Zapraszamy do wspólnego przeżycia Misterium Męki Pańskiej przygotowanej przez młodzież i wspólnoty związane z Dziełem Salezjańskim przy ul. Wodnej. 15 marca po Mszy św. o godz. 18.00, animowanej przez młodzież, rozpocznie się modlitewne przejście ze świecami, z rozważaniami i symbolicznymi scenami Męki Pańskiej. Zakończenie modlitwy będzie miało miejsce w kościele Św. Ap. Piotra i Pawła przy ul. Nawrot 104.

5. Domowy Kościół Rejon Łódź Południe-Zachód wraz z parafią św. Józefa Oblubieńca NMP w Łodzi-Rudzie zapraszają na Drogę Krzyżową na Rudzką Górę w dniu 20 marca br. pod przewodnictwem bp. Piotra Kleszcza. Rozpocznie się ona Mszą św. o godz. 18.30 w kościele pw.: św. Józefa Oblubieńca NMP w Łodzi-Rudzie przy ul. Farnej 15. Zapraszamy nie tylko rodziny i osoby dorosłe, ale także młodzież, zwłaszcza tę, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

6. Z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa, zapraszamy na Mszę św. w intencji osób z zespołem Downa oraz ich rodzin w sobotę 21 marca o godz. 10.00 do bazyliki archikatedralnej. Celebrował ją będzie bp Marek Marczak, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski.

7. Kard. Grzegorz Ryś zaprasza na Ekumeniczną Drogę Krzyżową ulicami Łodzi w piątek 27 marca. Rozpoczęcie o godz. 19.00 w kościele ewangelicko-augsburskim św. Mateusza (ul. Piotrkowska 283), następnie przejście ul. Piotrkowską do ul. Tuwima i zakończenie w kościele Podwyższenia Świętego Krzyża (ul. Sienkiewicza 38). Prosimy uczestników o zabranie świec.

8. Młodzieżowa Grupa Uwielbieniowa Przystań zaprasza na wieczór modlitwy i uwielbienia, który odbędzie się w piątek, 10 kwietnia, w Parafii pw. św. Alberta Chmielowskiego w Łodzi na Widzewie. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00, po której nastąpi uwielbienie. Serdecznie zapraszamy młodzież oraz wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy.


 

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Poprawa efektywności energetycznej parafii św. Teresy i św. Jana Bosko w Łodzi poprzez instalację fotowoltaiczną

 

Zadanie dofinansowane w kwocie 72.000,00 zł. ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.