Ogłoszenia duszpasterskie
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata,
26 listopada 2023

Dodano: 25 listopada 2023 | « powrót

1. Dziś uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego. Za publiczne odmówienie Aktu można uzyskać odpust zupełny. Za tydzień rozpoczniemy okres Adwentu.

2. Dziś XXXVIII Światowy Dzień Młodzieży – spotkanie dla młodych odbędzie się w auli Zespołu Szkół Salezjańskich w Łodzi w godz. 12.30-17.00.

3. Dziś na Mszach Świętych będą święcone opłatki wigilijne, które będą rozprowadzane od przyszłej niedzieli. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji, które będą przeznaczone na wykonanie audytu energetycznego.

4. Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane świece Caritas na nasz stół wigilijny. W ten sposób od lat pomagamy najbardziej potrzebującym dzieciom.

5. W środę 29 listopada rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Nowenna będzie odprawiana po wieczornej Mszy Świętej.

6. Jest nowa księga intencji na nowy rok 2024.

7. Dziękuję za ofiary składane do skarbony na Msze Święte w intencji dusz w czyśćcu cierpiących.

8. W czwartek 30 listopada, podczas Mszy Świętej o godzinie 18.00, zapraszamy do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Bosko, z racji Jego miesięcznego wspomnienia.

9. W czwartek 30 listopada swoje imieniny obchodzi ks. Andrzej Wujek, otoczmy Go swoją życzliwością i naszą modlitwą.

10. 1 grudnia, I piątek miesiąca, dodatkowa Msza Święta o godzinie 16.30. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po Mszy Świętej.

11. 2 grudnia, I sobota miesiąca, o godz. 8.00, Msza św. za żywych i zmarłych członków Żywego Różańca. Po Mszy nabożeństwo i spotkanie Bractwa Różańcowego.

12. Od nowego roku ulegnie zmianie rozkład Mszy Świętych. Taką decyzję podjęliśmy po przeanalizowaniu możliwości personalnych naszej wspólnoty i potrzeb duszpasterskich. Nowy rozkład Mszy Św. będzie następujący: w tygodniu: 7.00, 12.00, 18.00 oraz w duszpasterstwie akademickim „Węzeł” o godz. 19.00 od poniedziałku do piątku, w niedzielę: 8.00, 10.00 (suma), 12.00 (dla rodzin), 16.00, 19.00 (dla młodzieży).

13. W listopadzie modlimy się na różańcu za zmarłych polecanych w wypominkach. W każdą pierwszą środę miesiąca o godz. 18.00 sprawujemy za nich Mszę Świętą.

Plan wypominków na najbliższy tydzień:
26 XI, niedziela – (nr 122-do końca);
27 XI, poniedziałek – (nr 1-26);
28 XI, wtorek – (nr 27-55);
29 XI, środa – (nr 56-79);
30 XI, czwartek – (nr 80-98).

14. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Można nabywać również kalendarze salezjańskie.

Komunikaty Kurii Archidiecezjalnej

1. Duszpasterstwo Pracowników Nauki zaprasza nauczycieli akademickich na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w środę 29 listopada o godz. 19.00 w parafii św. Alberta Chmielowskiego w Łodzi. Po Mszy św. konferencja „Prawda i miłość w życiu społecznym w świetle encykliki Benedykta XVI Caritas in veritate”.

2. Duszpasterstwo Kobiet AŁ zaprasza kobiety na adwentowe skupienie: „Obecność w samotności”, które odbędzie się w dniach 7-8 grudnia o godz. 18.00 w kościele Podwyższenia Świętego Krzyża w Łodzi (ul. Sienkiewicza 38). W programie: Msza św., adoracja Najświętszego Sakramentu, spotkanie w dialogu, którego tematem będzie osamotnienie i samotność kobiety na tle Zwiastowania Pańskiego.

3. Zapraszamy na rekolekcje dla singli, zatytułowane „Wyczekani” (druga edycja). Będzie to okazja do zmierzenie się z samym sobą, poznania swojego miejsca w planie Boga i odkrycia wartości czekania na to, co cenne. Ważną częścią rekolekcji są warsztaty psychologiczne. Adresaci to osoby w wieku 25-38 lat. Zapraszamy na weekend 8-10 grudnia do Ogniska Miłości w Olszy. Informacje i kontakt przez konto „Wyczekani” na instagramie oraz przez adres mailowy wyczekani@gmail.com

4. Siostry Antonianki zapraszają na spotkanie dla Mam w stanie błogosławionym, które odbędzie się w sobotę 9 grudnia o godz. 9.30 w Łodzi przy ul. Janosika 141. Spotkanie poprowadzi: ks. Arkadiusz Krzeszowiec, położna Anna Krawczyk oraz siostry.

Komentarze

Dodaj komentarz - pola oznaczone * są obowiązkoweParafia św. Teresy i św. Jana Bosko w Łodzi nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii
zamieszczanych na stronie.
Prosimy o wzajemny szacunek i kulturę osobistą.