Ogłoszenia duszpasterskie
II niedziela Wielkiego Postu, 28 lutego 2021

Dodano: 27 lutego 2021 | « powrót

1. Dzisiaj (28 II) po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie w kościele z młodzieżą ze szkół ponadpodstawowych (1 klasy), którzy pragną w tym roku przystąpić do sakramentu bierzmowania.

2. W okresie Wielkiego Postu odprawiane są tradycyjne nabożeństwa wielkopostne – DROGA KRZYŻOWA i GORZKIE ŻALE. W naszym kościele droga krzyżowa będzie odprawiana dla ogółu parafian w piątki o godz. 15.00 i 17.30. Dzieci i młodzież ze względu na epidemię zapraszamy do uczestniczenia z ogółem parafian. Natomiast młodzież akademicką o godz. 19.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiane będą w niedzielę o godz. 18.00.

3. W poniedziałek 1 marca – Msza św. o godz. 18.00 za Caritas parafialną, za chorych, darczyńców i wolontariuszy.

4. 2 marca (wtorek) – o godz. 20.30 zapraszamy na Apel Jasnogórski, w czasie którego modlić się będziemy ze św. Janem Pawłem II w intencji polskich rodzin, i o powołania kapłańskie i zakonne.

5. 3 marca (środa) – Msza św. o godz. 18.00 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.

6. 4 marca – I-czwartek miesiąca. Na Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

7. 5 marca – I-piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa w czasie wszystkich nabożeństw.

8. 6 marca – I-sobota miesiąca. O godz. 8.00 – Msza św. w intencji żywych i zmarłych członków Żywego Różańca.

9. W tygodniu Kościół wspomina w liturgii:
4 III (czwartek) – Święto św. Kazimierza Królewicza.

10. Caritas Parafialna rozprowadza od niedzieli dzisiejszej (28 II) świecie wielkanocne. Dochód z ofiar przeznaczony będzie dla ubogich naszej parafii. Można też składać artykuły spożywcze, w Caritasie lub w zakrystii do Niedzieli Palmowej lub złożyć ofiarę do skarbony z napisem: „Jałmużna postna”.

11. Zapowiadamy, że Wielkopostne Rekolekcje Parafialne rozpoczną się w niedzielę 21 marca i potrwają do środy 24 marca. W tym samym czasie odbędą się również rekolekcje akademickie.

12. Oratorium św. Jana Bosko działające przy naszej parafii zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego. Środki te pozwalają finansować bieżącą działalność, w tym dożywianie dzieci oraz organizację różnych form wypoczynku dla dzieci. Numer: KRS 0000011409.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

14. Informujemy, że zakończył się remont schodów wraz z zamontowaniem windy do kościoła. Wiosną tego roku podjęte zostaną prace nad odnowieniem bocznych przypór schodów. Z tej racji zwracamy się z prośbą o składanie ofiar na prace remontowe na konto parafii nr: 18 1600 1143 1846 7630 6000 0001 lub też bezpośrednio w kancelarii.

Komunikaty Kurii Archidiecezjalnej

1. 1 marca (poniedziałek) przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy o modlitwie w intencji niezłomnych żołnierzy, którzy po zakończeniu II wojny światowej podjęli walkę o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.

2. Zapraszamy Młodzież naszej archidiecezji do wspólnego odkrywania głębi Wielkiego Postu. W każdą niedzielę, w ramach projektu „Znaki z góry”, w kościele Salezjanów p.w. Matki Boskiej Wspomożycielki Wiernych (Łódź, Wodna 34) odbędzie się krótka tematyczna konferencja, spotkania w małych grupach dzielenia oraz Eucharystia pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia. Zaczynamy już w I niedzielę Wielkiego Postu o godz. 14.30. Wydarzenie będzie miało formę hybrydową – w kościele fizycznie może uczestniczyć 80 osób (trzeba zapisać się przez formularz), ale będzie też można włączyć się online – transmisja na YouTube i Facebook. Szczegóły na plakacie i w kolejnych ogłoszeniach w najbliższym czasie. Organizatorem wydarzenia jest Wydział Katechetyczny, Duszpasterstwa Młodzieży i Akademickie oraz Salezjanie.

Komentarze

Dodaj komentarz - pola oznaczone * są obowiązkoweParafia św. Teresy i św. Jana Bosko w Łodzi nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii
zamieszczanych na stronie.
Prosimy o wzajemny szacunek i kulturę osobistą.