Ogłoszenia duszpasterskie
XXIX niedziela zwykła, 18 października 2020

Dodano: 17 października 2020 | « powrót

1. Dzisiaj 18 października (niedziela) – o godz. 10.00 modlić się będziemy w intencjach ks. Łukasza Woźniaka i ks. Łukasza Biziewskiego z racji ich imienin. Solenizantów polecajmy w swoich modlitwach.

2. W dzisiejszą niedzielę – przeprowadzamy zbiórkę ofiar na dalszy remont schodów. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania.

3. Trwają nabożeństwa różańcowe, które będą odprawiane o godz. 17.30 w dni powszednie, a w niedziele o 18.00. Dla dzieci i młodzieży różaniec we wtorki i piątki o godz. 16.30.

4. Można już składać tradycyjne wypominki w kancelarii i zakrystii. W naszym kościele modlić się będziemy za zmarłych przez cały listopad na różańcu, w dni powszednie o 17.30, a w niedzielę o 18.00. W każdą pierwszą środę miesiąca o godz. 18.00 sprawujemy Mszę św. za zmarłych polecanych w wypominkach.

5. W tygodniu Kościół wspomina w liturgii:
20 X (wtorek) – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera;
22 X (czwartek) – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

6. Jutro – 19 października (poniedziałek) o godz. 19.00 w Duszpasterstwie Akademickim „Węzeł” rozpoczyna się kurs przedmałżeński. Zapisy na pierwszym spotkaniu. W zależności od liczby uczestników, spotkania odbędą się w kościele lub w kaplicy duszpasterstwa akademickiego (przy małej liczbie uczestników).

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

8. Informujemy, że zakończył się pierwszy etap remontu schodów do kościoła. Od lipca tego roku podjęto dalsze prace wraz z zamontowaniem windy dla niepełnosprawnych i osób starszych. Z tej racji zwracamy się z prośbą o składanie ofiar na prace remontowe na konto parafii nr: 18 1600 1143 1846 7630 6000 0001 lub też bezpośrednio w kancelarii.

Komunikaty Kurii Archidiecezjalnej

1. Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza aktywnych jak i emerytowanych pracowników służby zdrowia na spotkanie w dniu swojego patrona Św. Łukasza, 18 października o godz. 15.00 w domu Sióstr MB Miłosierdzia przy ul. Krośnieńskiej 9 w Łodzi.

2. Duszpasterstwo małżeństw niesakramentalnych zaprasza na spotkanie „Problem kreatywnego sumienia w teologii moralnej”. Spotkanie odbędzie się 18 października godz. 18.00 w par. pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104).

3. Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza na spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych Polskich Oddział Łódzki, które odbędzie się 22 października o godz. 15.30 we wspomnienie św. Jana Pawła II w domu Sióstr MB Miłosierdzia przy ul. Krośnieńskiej 9 w Łodzi. Zapraszamy wszystkie pielęgniarki i położne obecnie pracujące jak również odpoczywające na emeryturze.

4. Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza na spotkania przygotowujące do bierzmowania dla młodzieży w wieku 17-21 lat. Propozycja jest kierowana do osób, które nie mogą się przygotowywać w rytmie parafialnym. Spotkanie odbywać się będą od 19 października w poniedziałki o godz. 18.00 przy ul. Skorupki 13/1.

Komentarze

Dodaj komentarz - pola oznaczone * są obowiązkoweParafia św. Teresy i św. Jana Bosko w Łodzi nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii
zamieszczanych na stronie.
Prosimy o wzajemny szacunek i kulturę osobistą.