Ogłoszenia duszpasterskie
V niedziela zwykła, 9 lutego 2020

Dodano: 8 lutego 2020 | « powrót

1. Dzisiaj (9 II) po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych w kaplicy Duszpasterstwa Akademickiego „Węzeł”.

2. Dziś również – jak w każdą drugą niedzielę miesiąca – zbiórka ofiar na prace remontowe kościoła.

3. 11 lutego (wtorek) – we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – obchodzony jest 28. Światowy Dzień Chorego pod hasłem: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię (Mt 11, 28)”. W tym dniu zapraszamy osoby chore i starsze do uczestnictwa w modlitwie i Mszy św. o godz. 12.00. Będzie możliwość przyjęcia sakramentu chorych.

4. 13 lutego – w II czwartek miesiąca – o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą za przyczyną św. Dominika Savio. Będziemy się modlić w intencji małżeństw i kobiet oczekujących potomstwa, za małżeństwa niemogące mieć dzieci oraz za rodziny.

5. 15 lutego (sobota) rozpoczyna się nowenna do Najśw. Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, która będzie odprawiana o godz. 17.30 w dni powszednie, a w niedziele o godz. 18.00.

6. W tygodniu Kościół wspomina w liturgii:
10 II (poniedziałek) – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy;
14 II (piątek) – Święto św. Cyryla i Metodego, patronów Europy.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

8. Informujemy, że zakończył się pierwszy etap remontu schodów do kościoła. Wiosną tego roku zostaną podjęte dalsze prace wraz z zamontowaniem windy dla niepełnosprawnych i osób starszych. Z tej racji zwracamy się z prośbą o składanie ofiar na prace remontowe na konto parafii nr: 18 1600 1143 1846 7630 6000 0001 lub też bezpośrednio w kancelarii.

Komunikaty Kurii Archidiecezjalnej

1. We wtorek 11 lutego 2020 r., w liturgiczne wspomnienie N.M.P. z Lourdes, będziemy obchodzić XXVII Światowy Dzień Chorego. W tym dniu o godz. 12.00 w Bazylice Archikatedralnej Mszy św. koncelebrowanej będzie przewodniczył Bp Ireneusz Pękalski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy chorych, ich rodziny oraz wszystkich, którzy opiekują się chorymi.

2. Abp Grzegorz Ryś zaprasza do udziału w Arenie Rodzin, która odbędzie się w piątek 28 lutego w Atlas Arenie o godz. 19.00. Przybyć można już godzinę wcześniej, razem z dziećmi, dla których będą zorganizowane zajęcia. Bezpłatne bilety będzie można otrzymać przed wejściem do Atlas Areny.

3. Bazylika Archikatedralna w Łodzi zaprasza na Msze święte z katechezą w oparciu o Adhortację papieża Franciszka „Evangelii Gaudium”, które będą odprawiane w każdą drugą środę miesiąca o godz. 12.00 (oprócz III środy miesiąca listopada).

4. Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności w kontaktach – zwłaszcza telefonicznych – z nieznajomymi rozmówcami, którzy podają się za osoby bliskie czy funkcjonariuszy policji, straży pożarnej, miejskiej itp. Policja apeluje o niepodawanie własnych danych osobowych, a także o nieudzielanie pożyczek i darowizn.

Komentarze

Dodaj komentarz - pola oznaczone * są obowiązkoweParafia św. Teresy i św. Jana Bosko w Łodzi nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii
zamieszczanych na stronie.
Prosimy o wzajemny szacunek i kulturę osobistą.