Ogłoszenia duszpasterskie
I niedziela Adwentu, 1 grudnia 2019

Dodano: 30 listopada 2019 | « powrót

1. Niedzielą dzisiejszą (1 XII) rozpoczynamy Adwent – czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Od poniedziałku 2 grudnia, Msza św. roratnia w naszym kościele będzie odprawiana o godz. 6.00 rano. Dzieci i młodzież na Mszę św. roratnią zapraszamy we wtorki i piątki na godz. 16.30. W Duszpasterstwie Akademickim „Węzeł” – Msza św. roratnia o godz. 7.00. Stąd też wszystkich zainteresowanych Mszą św. o godz. 7.00 w kościele zapraszamy do kaplicy DA „Węzeł”.

2. Od dzisiaj w kiosku parafialnym rozprowadzane są przez Caritas świece na stół wigilijny. Dochód z tej akcji będzie przeznaczony na wsparcie osób ubogich i najbardziej potrzebujących. W dni powszednie świece będą dostępne w kancelarii w godzinach urzędowania.

3. W zakrystii i kancelarii można odbierać od dzisiaj (1 XII), napisane przez dzieci z ubogich rodzin listy do św. Mikołaja. Przygotowane świąteczne paczki można składać w kancelarii parafialnej lub zakrystii do 15 grudnia (niedziela).

4. W poniedziałek 2 grudnia – Msza św. o godz. 18.00 za Caritas parafialną, za chorych, samotnych, rodziny ubogie, darczyńców i wolontariuszy.

5. 2 grudnia (poniedziałek) zapraszamy o godz. 20.30 na Apel Jasnogórski, w czasie którego modlić się będziemy ze św. Janem Pawłem II w intencji polskich rodzin, i o powołania kapłańskie i zakonne.

6. Od 2 grudnia (poniedziałek) od godz. 16.30 będą roznoszone poświęcone opłatki na stół wigilijny. Do roznoszenia opłatków ksiądz proboszcz upoważnił kościelnego br. Marka Chmarę i starszych ministrantów. Będą oni wyposażeni w odpowiednie identyfikatory. Składane podczas roznoszenia opłatków ofiary będą przeznaczone na remont schodów kościoła. Informujemy jednocześnie, że nikt inny nie został przez nas upoważniony do roznoszenia opłatków po domach naszej parafii. Można również nabyć opłatki w kiosku parafialnym, w Księgarni Salezjańskiej, w kancelarii i zakrystii.

7. 4 grudnia (środa) – Msza św. o godz. 18.00 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.

8. 5 grudnia – I-czwartek miesiąca. Na mszy św. o godz. 18.00 modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

9. 6 grudnia – I-piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa w czasie wszystkich nabożeństw. O godz. 16.30 Msza św. z udziałem dzieci. Z okazji I-piątku kapłani odwiedzą chorych parafian.

10. W tym tygodniu przypada I-sobota miesiąca (7 XII). O godz. 8.00 Msza św., podczas której modlimy się za żywych i zmarłych członków Żywego Różańca.

11. Trwa Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Nowenna jest odprawiana w dni powszednie o godz. 17.30, natomiast w niedzielę o godz. 18.00. Liturgiczną Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP obchodzić będziemy w niedzielę 8 grudnia.

12. W tygodniu liturgia Kościoła wspomina:
3 XII (wtorek) – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera;
7 XII (sobota) – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

13. Zapowiadamy, że Adwentowe Rekolekcje Parafialne odbędą się w dniach 20-22 grudnia (piątek, sobota, niedziela). W tych samych dniach odbędą się także Rekolekcje Akademickie.

14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

15. Informujemy, że zakończył się pierwszy etap remontu schodów do kościoła. W przyszłym roku zostaną podjęte dalsze prace wraz z zamontowaniem windy dla niepełnosprawnych i osób starszych. Z tej racji zwracamy się z prośbą o składanie ofiar na prace remontowe na konto parafii nr: 18 1600 1143 1846 7630 6000 0001 lub też bezpośrednio w kancelarii.

Komunikaty Kurii Archidiecezjalnej

1. Duszpasterstwo małżeństw niesakramentalnych zaprasza na spotkanie 8 grudnia 2019 r. o godz.18.00 do parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi (ul Nawrot 104).

Komentarze

Dodaj komentarz - pola oznaczone * są obowiązkoweParafia św. Teresy i św. Jana Bosko w Łodzi nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii
zamieszczanych na stronie.
Prosimy o wzajemny szacunek i kulturę osobistą.