Ogłoszenia duszpasterskie
XXVII niedziela zwykła, 6 października 2019

Dodano: 5 października 2019 | « powrót

1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość odpustową św. Teresy od Dzieciątka Jezus, patronki naszej parafii. Suma odpustowa i procesja z figurą św. Teresy o godz. 13.00, której przewodniczył będzie ks. dr Tadeusz Jarecki – Inspektor prowincji warszawskiej. Uroczyste nieszpory wraz z poświęceniem róż pod przewodnictwem bpa Ireneusza Pękalskiego o godz. 18.00.

2. Po Mszy św. o godz. 11.30 – spotkanie z rodzicami dzieci, przystępujących w tym roku katechetycznym do I Komunii Św. w naszej parafii.

3. Z październikiem rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe, które są odprawiane o godz. 17.30 w dni powszednie, a w niedziele o 18.00. Dla dzieci i młodzieży różaniec we wtorki i piątki o godz. 16.30.

4. 7 października (poniedziałek) – Msza św. o godz. 18.00 za Caritas parafialną, za chorych, samotnych, rodziny ubogie, darczyńców i wolontariuszy.

5. 8 października (wtorek) o godz. 18.00 Msza św. w intencjach polecanych Bogu za wstawiennictwem św. Teresy.

6. 10 października – w II czwartek miesiąca – o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą za przyczyną św. Dominika Savio. Będziemy się modlić w intencji małżeństw i kobiet oczekujących potomstwa, za małżeństwa niemogące mieć dzieci oraz za rodziny.

7. W przyszłą niedzielę (13 X) przeżywać będziemy XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy”. Młodzież z Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” będzie przeprowadzać zbiórkę ofiar do puszek na pomoc zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.

8. Za tydzień w niedzielę (13 X) – drugą miesiąca – przeprowadzana będzie zbiórka ofiar na remont schodów. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania.

9. W tygodniu liturgia Kościoła wspomina:
7 X (poniedziałek) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

10. Można już składać tradycyjne wypominki w kancelarii i zakrystii. W naszym kościele modlić się będziemy za zmarłych przez cały listopad na różańcu.

11. 14 października (poniedziałek) o godz. 19.00 w Duszpasterstwie Akademickim „Węzeł” rozpoczyna się kurs przedmałżeński. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

13. Informujemy, że zakończył się pierwszy etap remontu schodów do kościoła. W przyszłym roku zostaną podjęte dalsze prace wraz z zamontowaniem windy dla niepełnosprawnych i osób starszych. Z tej racji zwracamy się z prośbą o składanie ofiar na prace remontowe na konto parafii nr: 18 1600 1143 1846 7630 6000 0001 lub też bezpośrednio w kancelarii.

Komunikaty Kurii Archidiecezjalnej

1. W sobotę 12 października odbędzie się pielgrzymka do Sanktuarium M.B. Łaskiej. Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.30, a Msza św. o godz. 12.00.

2. Archidiecezjalne Duszpasterstwo Akademickie zaprasza nauczycieli akademickich oraz studentów na Inaugurację Roku Akademickiego w niedzielę 13 października w Bazylice Archikatedralnej o godz. 19.00. Mszy św. będzie przewodniczył Abp Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki. Rekolekcje dla studentów na początek roku pod hasłem: „Ognia!” w dniach 14-17 X br. Spotkania rekolekcyjne o godz. 19.30 w poszczególnych duszpasterstwach: poniedziałek: DA „Kamienica”, wtorek: DA „Węzeł”, środa: Jezuickie DA, czwartek: DA „Piątka”.

Komentarze

Dodaj komentarz - pola oznaczone * są obowiązkoweParafia św. Teresy i św. Jana Bosko w Łodzi nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii
zamieszczanych na stronie.
Prosimy o wzajemny szacunek i kulturę osobistą.