Ogłoszenia duszpasterskie
XXIII niedziela zwykła, 8 września 2019

Dodano: 7 września 2019 | « powrót

1. W dzisiejszą niedzielę (8 IX) – drugą miesiąca – przeprowadzana jest zbiórka ofiar na remont schodów. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania.

2. 10 września (wtorek) o godz. 18.00 Msza św. w intencjach polecanych Bogu za wstawiennictwem św. Teresy.

3. 12 września – w II czwartek miesiąca – o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą za przyczyną św. Dominika Savio. Będziemy się modlić w intencji małżeństw i kobiet oczekujących potomstwa, za małżeństwa niemogące mieć dzieci oraz za rodziny.

4. 14 września (sobota) – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zgodnie z tradycją po Mszach św. będzie można oddać cześć Krzyżowi przez ucałowanie, który znajduje się w prezbiterium.

5. W przyszłą niedzielę (15 IX) – zbiórka ofiar na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

6. Rodzice chcący, by ich dzieci przystąpiły w tym roku katechetycznym do I Komunii Św. lub sakramentu bierzmowania w naszej parafii, proszeni są o zgłaszanie się do proboszcza w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

7. W tygodniu liturgia Kościoła wspomina:
13 IX (piątek) – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;
14 IX (sobota) – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

9. Informujemy, że trwają prace remontowe głównych schodów do kościoła wraz z zamontowaniem windy dla niepełnosprawnych i osób starszych. Z tej racji zwracamy się z prośbą o składanie ofiar na prace remontowe na konto parafii nr: 18 1600 1143 1846 7630 6000 0001 lub też bezpośrednio w kancelarii.

Komunikaty Kurii Archidiecezjalnej

1. Sakrament bierzmowania w Bazylice Archikatedralnej udzielany jest w II piątek miesiąca podczas Mszy św. o godz. 18.00. Kandydatów przygotowują parafie miejsca zamieszkania. Parafia katedralna nie prowadzi przygotowania dla osób spoza parafii. W celu przystąpienia do sakramentu bierzmowania należy udać się do kancelarii swojej parafii, aby uzgodnić z kapłanem sposób i formę przygotowania. Terminy bierzmowania:
13 września 2019 r. – Bp Marek Marczak;
11 października 2019 r. – Bp Marek Marczak;
  8 listopada 2019 r. – Bp Ireneusz Pękalski;
13 grudnia 2019 r. – Bp Marek Marczak.

Komentarze

Dodaj komentarz - pola oznaczone * są obowiązkoweParafia św. Teresy i św. Jana Bosko w Łodzi nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii
zamieszczanych na stronie.
Prosimy o wzajemny szacunek i kulturę osobistą.