Ogłoszenia duszpasterskie
V niedziela zwykła, 10 lutego 2019

Dodano: 9 lutego 2019 | « powrót

1. Jutro 11 lutego (poniedziałek) – we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – obchodzony jest 27. Światowy Dzień Chorego pod hasłem: „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie”. W tym dniu zapraszamy osoby chore i starsze do uczestnictwa w modlitwie i Mszy św. o godz. 12.00. Będzie możliwość przyjęcia sakramentu chorych.

2. 11 lutego (poniedziałek) o godz. 19.00 w Duszpasterstwie Akademickim „Węzeł” rozpocznie się kurs przedmałżeński. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

3. 12 lutego (wtorek) o godz. 18.00 Msza św. w intencjach polecanych Bogu za wstawiennictwem św. Teresy.

4. 14 lutego – w II czwartek miesiąca – o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą za przyczyną św. Dominika Savio. Będziemy się modlić w intencji małżeństw i kobiet oczekujących potomstwa, za małżeństwa niemogące mieć dzieci oraz za rodziny.

5. W tygodniu Kościół wspomina w liturgii:
14 II (czwartek) – Święto św. Cyryla i Metodego, Patronów Europy.

6. Od jutra w pierwszym tygodniu ferii (11-15 lutego) Oratorium im. św. Jana Bosko organizuje półkolonie „Zima w mieście” dla dzieci ze szkoły podstawowej.

7. Informujemy, że na stronie internetowej Archidiecezji Łódzkiej (www.archidiecezja.lodz.pl) w związku z trwającym Synodem naszej Archidiecezji, została zamieszczona ankieta – dostępna od 1 stycznia 2019 r. – w formie internetowej. Jest ona całkowicie anonimowa i znajduje się pod linkiem: www.bit.ly/ankieta-parafia. W przypadku większości pytań należy zaznaczyć wybrane odpowiedzi, ale jest też miejsce na wpisanie własnych opinii. Ankieta dotyczy życia i działalności parafii. Arcybiskup Łódzki zwraca się zatem z prośbą o wzięcie udziału w tej akcji.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

9. Informujemy, że w roku bieżącym planowany jest remont głównych schodów do kościoła wraz z zamontowaniem windy dla niepełnosprawnych i osób starszych. Z tej racji zwracamy się z prośbą o składanie ofiar na prace remontowe na konto parafii nr: 18 1600 1143 1846 7630 6000 0001 lub też bezpośrednio w kancelarii.

Komunikaty Kurii Archidiecezjalnej

1. W poniedziałek 11 lutego 2019 r., w liturgiczne wspomnienie N.M.P. z Lourdes, będziemy obchodzić XXVII Światowy Dzień Chorego. W tym dniu o godz. 12.00 w Bazylice Archikatedralnej Mszy św. koncelebrowanej będzie przewodniczył Bp Marek Marczak. Zapraszamy do wspólnej modlitwy chorych, ich rodziny oraz wszystkich, którzy opiekują się chorymi.

Komentarze

Dodaj komentarz - pola oznaczone * są obowiązkoweParafia św. Teresy i św. Jana Bosko w Łodzi nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii
zamieszczanych na stronie.
Prosimy o wzajemny szacunek i kulturę osobistą.