Ogłoszenia duszpasterskie
Niedziela Chrztu Pańskiego, 13 stycznia 2019

Dodano: 12 stycznia 2019 | « powrót

1. Dzisiaj (13 stycznia) Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy okres obchodu Bożego Narodzenia. W tradycji polskiej podtrzymywany jest zwyczaj śpiewu kolęd i wystroju świątecznego kościołów do 2 lutego, czyli Święta Ofiarowania Pańskiego.

2. Po Mszy św. o godz. 11.30 – spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Spotkanie odbędzie się w Duszpasterstwie Akademickim „Węzeł”.

3. Dla tych, którzy zostali pominięci lub byli nieobecni w wyznaczonych terminach kolędy, dodatkowa kolęda będzie 14 stycznia (poniedziałek) od godz. 16.00. Można zgłaszać chęć przyjęcia duszpasterza telefonicznie lub w kancelarii parafialnej.

4. 15 stycznia (wtorek) o godz. 18.00 Msza św. w intencjach polecanych Bogu za wstawiennictwem św. Teresy.

5. Od wtorku 15 stycznia rozpoczynamy nowennę do Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. W dni powszednie o godz. 17.30, zaś w niedzielę o godz. 18.00.

6. 18 stycznia (piątek) rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który zakończy się 25 stycznia. Hasłem tygodnia są słowa: „Dąż do sprawiedliwości (Pwt 16,20)”. Zachęcamy do wspólnej ekumenicznej modlitwy i uczestnictwa w nabożeństwach o jedność wierzących w Chrystusa.

7. W tygodniu Kościół wspomina w liturgii:
19 I (sobota) – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

8. W niedzielę (20 stycznia) po Mszy św. o godz. 11.30 grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej z ul. Zacisze wraz z Dyrekcją zapraszają na Jasełka.

9. Zapowiadamy, że od 11 lutego (poniedziałek) o godz. 19.00 w Duszpasterstwie Akademickim „Węzeł” rozpocznie się kurs przedmałżeński. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

10. Informujemy, że na stronie internetowej Archidiecezji Łódzkiej (www.archidiecezja.lodz.pl) w związku z trwającym Synodem naszej Archidiecezji, została zamieszczona ankieta – dostępna od 1 stycznia 2019 r. – w formie internetowej. Jest ona całkowicie anonimowa i znajduje się pod linkiem: www.bit.ly/ankieta-parafia. W przypadku większości pytań należy zaznaczyć wybrane odpowiedzi, ale jest też miejsce na wpisanie własnych opinii. Ankieta dotyczy życia i działalności parafii. Arcybiskup Łódzki zwraca się zatem z prośbą o wzięcie udziału w tej akcji.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

12. Informujemy, że w roku bieżącym planowany jest remont głównych schodów do kościoła wraz z zamontowaniem windy dla niepełnosprawnych i osób starszych. Z tej racji zwracamy się z prośbą o składanie ofiar na prace remontowe na konto parafii nr: 18 1600 1143 1846 7630 6000 0001 lub też bezpośrednio w kancelarii.

Komunikaty Kurii Archidiecezjalnej

1. Zapraszamy do modlitwy w intencji ofiar mordu więźniów w łódzkim Radogoszczu, którego dokonano w nocy z 17 na 18 stycznia 1945 r. Msza św. w tej intencji będzie sprawowana w Bazylice Archikatedralnej w czwartek 17 stycznia o godz. 18.00.

Komentarze

Dodaj komentarz - pola oznaczone * są obowiązkoweParafia św. Teresy i św. Jana Bosko w Łodzi nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii
zamieszczanych na stronie.
Prosimy o wzajemny szacunek i kulturę osobistą.