Ogłoszenia duszpasterskie
I niedziela Adwentu, 2 grudnia 2018

Dodano: 1 grudnia 2018 | « powrót

1. Niedzielą dzisiejszą (2 XII) rozpoczynamy Adwent – czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Od poniedziałku 3 grudnia, Msza św. roratnia w naszym kościele będzie odprawiana o godz. 6.00 rano. Dzieci i młodzież na Mszę św. roratnią zapraszamy we wtorki i piątki na godz. 16.30. W Duszpasterstwie Akademickim „Węzeł” – Msza św. roratnia o godz. 7.00. Stąd też wszystkich zainteresowanych Mszą św. o godz. 7.00 w kościele zapraszamy do kaplicy DA „Węzeł”.

2. 2 grudnia (niedziela) zapraszamy o godz. 20.30 na Apel Jasnogórski, w czasie którego modlić się będziemy ze św. Janem Pawłem II w intencji polskich rodzin, i o powołania kapłańskie i zakonne.

3. Roznoszone są poświęcone opłatki na stół wigilijny w dni powszednie od godz. 16.30. Do roznoszenia opłatków ksiądz proboszcz upoważnił kościelnego br. Marka Chmarę oraz starszych ministrantów. Będą oni wyposażeni w odpowiednie identyfikatory. Składane podczas roznoszenia opłatków ofiary będą przeznaczone na potrzeby kościoła. Informujemy jednocześnie, że nikt inny nie został przez nas upoważniony do roznoszenia opłatków po domach naszej parafii. Kto chciałby nabyć opłatki, może to również uczynić w kiosku parafialnym, w Księgarni Salezjańskiej, w kancelarii i zakrystii.

4. 29 listopada (czwartek) rozpoczęliśmy Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Nowenna jest odprawiana w dni powszednie o godz. 17.30, natomiast w niedzielę o godz. 18.00.

5. Od dzisiaj również rozprowadzane są przez Caritas świece na stół wigilijny. Dochód z tej akcji będzie przeznaczony na wsparcie osób ubogich i najbardziej potrzebujących. W dni powszednie świece będą dostępne w księgarni salezjańskiej, kancelarii i zakrystii.

6. W zakrystii i kancelarii można odbierać od dzisiaj (2 XII), napisane przez dzieci z ubogich rodzin, listy do św. Mikołaja. Przygotowane świąteczne paczki można składać w kancelarii parafialnej lub zakrystii do 16 grudnia (niedziela).

7. W poniedziałek 3 grudnia – Msza św. o godz. 18.00 za Caritas parafialną, za chorych, samotnych, rodziny ubogie, darczyńców i wolontariuszy.

8. 5 grudnia (środa) – Msza św. o godz. 18.00 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.

9. 6 grudnia – I czwartek miesiąca. Na mszy św. o godz. 18.00 modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszamy szczególnie ministrantów i bielanki z rodzinami.

10. 7 grudnia – I-piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa w czasie wszystkich nabożeństw. O godz. 16.30 Msza św. z udziałem dzieci. Z okazji I-piątku kapłani odwiedzą chorych parafian.

11. W tygodniu liturgia Kościoła wspomina:
3 XII (poniedziałek) – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera;
7 XII (piątek) – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
8 XII (sobota) – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

12. Informujemy, że przy wyjściu z kościoła można zakupić kalendarze na nowy rok, kartki świąteczne. Pieniądze ze sprzedaży będą przeznaczone na dzieci i młodzież z naszej parafii.

13. Zapowiadamy, że Adwentowe Rekolekcje Parafialne odbędą się w dniach 16-18 grudnia. W tych samych dniach odbędą się także Rekolekcje Akademickie.

14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

15. Informujemy, że w przyszłym roku planowany jest remont głównych schodów do kościoła wraz z zamontowaniem windy dla niepełnosprawnych i osób starszych. Z tej racji zwracamy się z prośbą o składanie ofiar na prace remontowe na konto parafii nr: 18 1600 1143 1846 7630 6000 0001 lub też bezpośrednio w kancelarii.

Komentarze

Dodaj komentarz - pola oznaczone * są obowiązkoweParafia św. Teresy i św. Jana Bosko w Łodzi nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii
zamieszczanych na stronie.
Prosimy o wzajemny szacunek i kulturę osobistą.