Ogłoszenia duszpasterskie
XXV niedziela zwykła, 23 września 2018

Dodano: 22 września 2018 | « powrót

1. Dzisiaj (23 IX) po Mszy św. o godz. 11.30 – spotkanie z rodzicami, którzy chcą, aby ich dzieci przystąpiły do I Komunii Św. w naszej parafii.

2. Składamy serdeczne podziękowanie młodzieży, dzieciom, rodzicom, nauczycielom i katechetom za liczny udział we Mszy św. inaugurującej nowy rok szkolny i katechetyczny w dniu św. Stanisława Kostki.

3. 24 września (poniedziałek) – Msza św. o godz. 18.00 w intencji współpracowników, ofiarodawców i dobrodziejów przez wstawiennictwo N.M.P. Wspomożycielki Wiernych.

4. 25 września (wtorek) o godz. 18.00 Msza św. w intencjach polecanych Bogu za wstawiennictwem św. Teresy.

5. 28 września (piątek) o godz. 18.00 Msza św. w intencji Solenizanta ks. Wacława Kędzierskiego, wikariusza parafii, opiekuna ministrantów, kierownika Oratorium i Biura Radia Maryja. Wyrazem wdzięczności niech będzie nasza modlitwa w intencjach Solenizanta.

6. W tygodniu liturgia Kościoła wspomina:
27 IX (czwartek) – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera;
28 IX (piątek) – wspomnienie św. Wacława, męczennika;
29 IX (sobota) – Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

7. Uroczystość odpustową ku św. Teresy od Dzieciątka Jezus, patronki parafii, obchodzić będziemy w I niedzielę października (7 X). Suma odpustowa i procesja z figurą św. Teresy o godz. 13.00. Uroczystym nieszporom wraz z poświęceniem róż o godz. 18.00 będzie przewodniczył bp Ireneusz Pękalski.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

9. Informujemy, że w przyszłym roku planowany jest remont głównych schodów do kościoła wraz z zamontowaniem windy dla niepełnosprawnych i osób starszych. Z tej racji zwracamy się z prośbą o składanie ofiar na prace remontowe na konto parafii nr: 18 1600 1143 1846 7630 6000 0001 lub też bezpośrednio w kancelarii.

Komunikaty Kurii Archidiecezjalnej

1. Koronka na ulicach miast, jak co roku, zgromadzi nas na skrzyżowaniach ulic 28 września (piątek) o godz. 15.00 w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćko – spowiednika św. Faustyny. Będziemy prosić o Miłosierdzie Boże dla nas i o pokój na świecie. Zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę. Niech przez chwilę świat zatrzyma się w zadumie i kontemplacji Bożego Miłosierdzia.

Komentarze

Dodaj komentarz - pola oznaczone * są obowiązkoweParafia św. Teresy i św. Jana Bosko w Łodzi nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii
zamieszczanych na stronie.
Prosimy o wzajemny szacunek i kulturę osobistą.