Ogłoszenia duszpasterskie
XXIV niedziela zwykła, 16 września 2018

Dodano: 15 września 2018 | « powrót

1. W dzisiejszą niedzielę (16 IX) – zbiórka ofiar na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

2. Dzisiaj (16 IX) o godz. 11.30 – uroczyste rozpoczęcie nowego roku oratoryjnego, na które zapraszamy ministrantów, bielanki i młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Zainteresowani Sakramentem Bierzmowania zgłaszają się do ks. Wacława Kędzierskiego. Po Mszy św. zapraszamy na grilla i zabawy na boisku oratoryjnym.

3. We wtorek 18 września o godz. 9.00 w dniu Św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży – uroczysta Msza św. w kościele na rozpoczęcie roku katechetycznego i szkolnego, po której zostaną poświęcone przybory szkolne dzieciom rozpoczynającym naukę szkolną.

4. 18 września (wtorek) o godz. 18.00 Msza św. w intencjach polecanych Bogu za wstawiennictwem św. Teresy.

5. Trwa nowenna do Najśw. Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, która będzie odprawiana o godz. 17.30 w dni powszednie, a w niedziele o godz. 18.00.

6. W tygodniu liturgia Kościoła wspomina:
18 IX (wtorek) – Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika i Patrona Polski;
20 IX (czwartek) – wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegona i Towarzyszy męczenników;
21 IX (piątek) – Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

7. W niedzielę (23 IX) po Mszy św. o godz. 11.30 – spotkanie z rodzicami, którzy chcą, aby ich dzieci przystąpiły do I Komunii Św. w naszej parafii.

8. Uroczystość odpustową ku św. Teresy od Dzieciątka Jezus, patronki parafii, obchodzić będziemy w I niedzielę października (7 X). Suma odpustowa i procesja z figurą św. Teresy o godz. 13.00. Uroczystym nieszporom wraz z poświęceniem róż o godz. 18.00 będzie przewodniczył bp Ireneusz Pękalski.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

10. Informujemy, że w przyszłym roku planowany jest remont głównych schodów do kościoła wraz z zamontowaniem windy dla niepełnosprawnych i osób starszych. Z tej racji zwracamy się z prośbą o składanie ofiar na prace remontowe na konto parafii nr: 18 1600 1143 1846 7630 6000 0001 lub też bezpośrednio w kancelarii.

Komunikaty Kurii Archidiecezjalnej

1. 17 września 1939 r., zgodnie z radziecko-niemieckim porozumieniem zawartym w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow, Związek Radziecki zaatakował Polskę. Z racji 79. rocznicy tych wydarzeń oraz obchodzonego Dnia Sybiraka zapraszamy na Mszę św. w poniedziałek 17 września o godz. 12.00 do Bazyliki Archikatedralnej w Łodzi.

2. We wtorek 18 września o godz. 16.00 w Archikatedrze Łódzkiej spotkanie z Abp Grzegorzem Rysiem. Arcybiskup chce porozmawiać z młodzieżą na temat nurtujących ich pytań: „Jak żyć pełnią życia? Jak odczytać swoją drogę życiową, swoje powołanie?” To pytania, które są ważne dla nas wszystkich, ale szczególnie dla ludzi młodych. Szczegóły znajdziemy na plakacie.

Komentarze

Dodaj komentarz - pola oznaczone * są obowiązkoweParafia św. Teresy i św. Jana Bosko w Łodzi nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii
zamieszczanych na stronie.
Prosimy o wzajemny szacunek i kulturę osobistą.