Ogłoszenia duszpasterskie
XXIII niedziela zwykła, 9 września 2018

Dodano: 8 września 2018 | « powrót

1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się w naszej Ojczyźnie VIII Tydzień Wychowania. Jego tematyka nawiązuje do hasła, mającego się rozpocząć już za miesiąc w Rzymie, 15. Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów: „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania”. Niech troska o wychowanie młodego pokolenia będzie naszym wspólnym wysiłkiem.

2. 11 września (wtorek) o godz. 18.00 Msza św. w intencjach polecanych Bogu za wstawiennictwem św. Teresy.

3. 13 września – w II czwartek miesiąca – o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą za przyczyną św. Dominika Savio. Będziemy się modlić w intencji małżeństw i kobiet oczekujących potomstwa, za małżeństwa niemogące mieć dzieci oraz za rodziny.

4. 14 września (piątek) – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zgodnie z tradycją po Mszach św. będzie można oddać cześć Krzyżowi przez ucałowanie, który znajduje się w prezbiterium.

5. 15 września (sobota) rozpoczynamy nowennę do Najśw. Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, która będzie odprawiana o godz. 17.30 w dni powszednie, a w niedziele o godz. 18.00.

6. W przyszłą niedzielę (16 IX) – zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

7. W niedzielę 16 września na Mszy św. o godz. 11.30 – uroczyste rozpoczęcie nowego roku oratoryjnego, na które zapraszamy ministrantów, bielanki i młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Zainteresowani Sakramentem Bierzmowania zgłaszają się do ks. Wacława Kędzierskiego.

8. W niedzielę (23 IX) po Mszy św. o godz. 11.30 – spotkanie z rodzicami, którzy chcą, aby ich dzieci przystąpiły do I Komunii Św. w naszej parafii.

9. W tygodniu liturgia Kościoła wspomina:
13 IX (czwartek) – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;
14 IX (piątek) – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
15 IX (sobota) – wspomnienie NMP Bolesnej.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

11. Informujemy, że w przyszłym roku planowany jest remont głównych schodów do kościoła wraz z zamontowaniem windy dla niepełnosprawnych i osób starszych. Z tej racji zwracamy się z prośbą o składanie ofiar na prace remontowe na konto parafii nr: 18 1600 1143 1846 7630 6000 0001 lub też bezpośrednio w kancelarii.

Komunikaty Kurii Archidiecezjalnej

1. We wtorek 18 września o godz. 16.00 w Archikatedrze Łódzkiej spotkanie z Abp Grzegorzem Rysiem. Arcybiskup chce porozmawiać z młodzieżą na temat nurtujących ich pytań: „Jak żyć pełnią życia? Jak odczytać swoją drogę życiową, swoje powołanie?” To pytania, które są ważne dla nas wszystkich, ale szczególnie dla ludzi młodych. Szczegóły znajdziemy na plakacie.

Komentarze

Dodaj komentarz - pola oznaczone * są obowiązkoweParafia św. Teresy i św. Jana Bosko w Łodzi nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii
zamieszczanych na stronie.
Prosimy o wzajemny szacunek i kulturę osobistą.