Ogłoszenia duszpasterskie
XIX niedziela zwykła, 12 sierpnia 2018

Dodano: 11 sierpnia 2018 | « powrót

1. 15 sierpnia (środa) – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. jak w każdą niedzielę wakacyjną. Obrzęd błogosławienia ziół i kwiatów po każdej Mszy św. W tym dniu obchodzony jest też Dzień Wojska Polskiego na pamiątkę zwycięskiej bitwy 1920 roku (Cudu na Wisłą).

2. Z początkiem sierpnia rozpoczął się miesiąc modlitw o trzeźwość narodu polskiego. Zachęcamy do podjęcia abstynencji.

3. Caritas Parafialna zaprasza do włączenia się do akcji „Tornister pełen uśmiechu”. Celem akcji jest skompletowanie i przekazanie dzieciom z rodzin ubogich wyprawek szkolnych. Po Mszach św. będzie można otrzymać spis potrzebnych artykułów szkolnych wraz z imieniem i nazwiskiem dziecka oraz klasą, do której będzie uczęszczać. Przygotowane artykuły szkolne można będzie dostarczyć w niedzielę i święta do zakrystii a w dni powszednie do kancelarii parafialnej w godz. 16.00-18.00. Zakończenie akcji nastąpi najpóźniej do 26 sierpnia, aby przybory szkolne mogły trafić do dzieci przed rozpoczęciem roku szkolnego. Jak zwykle liczymy na hojność i życzliwość.

4. W tygodniu liturgia Kościoła wspomina:
14 VIII (wtorek) – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, męczennika;
17 VIII (piątek) – wspomnienie św. Jacka, prezbitera.

5. PRZYPOMINAMY O WŁAŚCIWYM STROJU W KOŚCIELE – zwłaszcza w okresie letnim – który uwzględnia godność i sakralny wymiar naszej obecności w kościele. Skromne ubranie wyraża także nasz szacunek dla innych modlących się w świątyni. Przy okazji prosimy także o wyłączanie komórek na czas modlitwy.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

7. Zakończyły się prace związane z malowaniem kościoła. Ofiary na dalsze prace, m.in. remont schodów można składać na konto parafii nr: 18 1600 1143 1846 7630 6000 0001.

8. Wszystkim udającym się na wakacje i urlopy życzymy radosnego odpoczynku w przyjaźni z Bogiem. Św. Teresa i św. Jan Bosko, nasi Patronowie, niech wypraszają potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo.

Komunikaty Kurii Archidiecezjalnej

1. Zapraszamy na 93. Pieszą Pielgrzymkę Łódzką na Jasną Górę w dniach 21-26 sierpnia 2018 r., której hasłem jest „Napełnieni Duchem Świętym”. Zapisy w dniach: 13-20 sierpnia (oprócz 15 i 19 VIII) w dolnym kościele Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi przy ul. Łąkowej 40 w godz. 10-12 i 17-20. Można także zapisywać się przez Internet od 1 do 15 sierpnia. Więcej informacji na naszej stronie: www.pielgrzymka.lodz.pl.

Komentarze

Dodaj komentarz - pola oznaczone * są obowiązkoweParafia św. Teresy i św. Jana Bosko w Łodzi nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii
zamieszczanych na stronie.
Prosimy o wzajemny szacunek i kulturę osobistą.