Ogłoszenia duszpasterskie
IV niedziela Wielkiego Postu, 11 marca 2018

Dodano: 10 marca 2018 | « powrót

1. W 5. rocznicę wyboru Ojca Świętego Franciszka (13 III) zachęcamy do modlitwy za papieża. Msza św. dziękczynna za pontyfikat papieża Franciszka będzie odprawiona w niedzielę 11 marca br. o godz. 19.00 w archikatedrze łódzkiej. Do udziału w niedzielnych uroczystościach rocznicowych zaproszeni są wszyscy wierni Kościoła łódzkiego, a także siostry zakonne oraz duchowni diecezjalni i zakonni.

2. 13 marca (wtorek) o godz. 18.00 Msza św. w intencjach polecanych Bogu za wstawiennictwem św. Teresy.

3. W okresie Wielkiego Postu odprawiane są tradycyjne nabożeństwa wielkopostne – DROGA KRZYŻOWA i GORZKIE ŻALE. W naszym kościele Droga Krzyżowa będzie odprawiana dla ogółu parafian w piątki o godz. 15.00 i 17.30. Dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30, natomiast akademicka o godz. 19.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiane będą w niedzielę o godz. 18.00.

4. Od kilku lat nasz kościół został wyznaczony kościołem stacyjnym w naszym mieście. Z tej racji 17 marca (sobota) o godz. 18.00 liturgii Mszy św. będzie przewodniczył abp Grzegorz Ryś. Zapraszamy parafian i grupy formacyjne do udziału i modlitwy przebłagalnej za grzechy. Odwiedzając kościoły stacyjne i modląc się w intencjach Ojca Świętego możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. 17 marca w sobotę – swoje imieniny obchodzi ks. Zbigniew Dziedzic – kapelan aresztu śledczego. Polecajmy Solenizanta w naszych modlitwach.

6. W dniach 21-28 kwietnia br. odbędą się w naszej parafii misje Miłosierdzia Bożego pod hasłem „Jezu, ufam Tobie”, które mają przygotować wiernych do obchodów 100. rocznicy powstania naszej diecezji. Polecajmy modlitwom prowadzących – Ojców Jezuitów, jak i owocność tych misji. Z tej racji – nie będzie wielkopostnych rekolekcji parafialnych. W ostatnich dniach Wielkiego Tygodnia będzie zorganizowany dzień pokutny, w czasie którego można będzie dodatkowo skorzystać z sakramentu pokuty. Natomiast rekolekcje szkolne i studenckie odbędą się w zaplanowanych terminach.

7. Można już składać ofiary na kwiaty do „Grobu Pańskiego” i wystrój świąteczny kościoła w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

8. W przyszłą niedzielę (18 III) – o godz. 19.00 rozpoczną się rekolekcje akademickie, które głosić będzie ks. dr Piotr Przesmycki. Zainteresowanych parafian tymi rekolekcjami serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

9. Oratorium św. Jana Bosko, działające przy naszej parafii zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego. Środki te pozwalają finansować bieżącą działalność, w tym dożywianie dzieci oraz organizację różnych form wypoczynku dla dzieci. Numer: KRS 0000011409. PIT-y można rozliczy w biurze Caritasu parafialnego, znajdującym się pod plebanią w piątki od godz. 16.00.

10. Zakończyły się prace związane z malowaniem kościoła. Ofiary na dalsze prace, m.in. remont schodów można składać na konto parafii nr: 18 1600 1143 1846 7630 6000 0001.

11. Zachęcamy do zabierania Gazetki Parafialnej, jak i nabywania prasy katolickiej.

Komunikaty Kurii Archidiecezjalnej

1. 16 marca (piątek) o godz. 19.00 ulicami Łodzi odbędzie się Misterium Męki Pańskiej. Początek w parku im. H. Sienkiewicza, zakończenie na Placu Wolności.

2. W Niedzielę Palmową 25 marca z racji XXXIII Światowego Dnia Młodzieży obchodzonego w Kościołach lokalnych, odbędzie się Marsz dla Jezusa. Początek o godz. 13.15 w kościele oo. Jezuitów, ul. Sienkiewicza 60, zakończenie w Archikatedrze Łódzkiej uroczystą Eucharystią.

3. Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza na wielkopostny dzień skupienia w sobotę 17 marca o godz. 10.00 w parafii OO. Jezuitów (ul. Sienkiewicza 60) oraz na rekolekcje dla osób starszych, chorych i ich opiekunów do parafii św. Faustyny (pl. Niepodległości 1) w dniach 18-21 marca o godz. 18.00.

Komentarze

Dodaj komentarz - pola oznaczone * są obowiązkoweParafia św. Teresy i św. Jana Bosko w Łodzi nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii
zamieszczanych na stronie.
Prosimy o wzajemny szacunek i kulturę osobistą.