Ogłoszenia duszpasterskie
II niedziela zwykła, 14 stycznia 2018

Dodano: 13 stycznia 2018 | « powrót

1. Dzisiaj (14 stycznia) po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Spotkanie odbędzie się w Duszpasterstwie Akademickim „Węzeł”.

2. Od poniedziałku 15 stycznia rozpoczynamy nowennę do Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. W dni powszednie o godz. 17.30, zaś w niedzielę o godz. 18.00.

3. 16 stycznia (wtorek) o godz. 18.00 Msza św. w intencjach polecanych Bogu za wstawiennictwem św. Teresy.

4. 18 stycznia (czwartek) rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który zakończy się 25 stycznia. Hasłem tygodnia są słowa: „Prawica Twoja wsławiła się mocą (Wj 15,6)”. Zachęcamy do wspólnej ekumenicznej modlitwy i uczestnictwa w nabożeństwach o jedność wierzących w Chrystusa.

5. Zakończyła się wizyta duszpasterska – kolęda w naszej parafii. Wszystkim, którzy przyjęli do swoich domów duszpasterzy serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę, jak i za złożone ofiary na rzecz parafii. Sprawozdanie pokolędowe będzie przedstawione w późniejszym terminie.

6. Oratorium im. św. Jana Bosko zaprasza dzieci ze szkoły podstawowej do wzięcia udziału w półkoloniach „Zima w mieście”. Odbędą się one w drugim tygodniu ferii (5-9 lutego). Szczegóły i zapisy w biurze Oratorium w środy i piątki w godz. 16.30-17.30 oraz w niedzielę po Mszach św. w zakrystii. Liczba miejsc ograniczona.

7. Zapowiadamy, że od 5 lutego (poniedziałek) o godz. 19.00 w Duszpasterstwie Akademickim „Węzeł” rozpocznie się kurs przedmałżeński. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

8. W tygodniu Kościół wspomina w liturgii:
17 I (środa) – wspomnienie św. Antoniego, opata;
19 I (piątek) – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

9. Zakończyły się prace związane z malowaniem kościoła. Ofiary na spłacenie poniesionych kosztów prac remontowych można składać na konto parafii nr: 18 1600 1143 1846 7630 6000 0001 z dopiskiem „malowanie”.

10. Zachęcamy do zabierania Gazetki Parafialnej, jak i nabywania prasy katolickiej.

Komunikaty Kurii Archidiecezjalnej

1. Kuria Metropolitalna Łódzka zaprasza do modlitwy w intencji ofiar mordu więźniów w łódzkim Radogoszczu, którego dokonano w nocy z 17 na 18 stycznia 1945 r. Msza św. w tej intencji będzie sprawowana w Łódzkiej Bazylice Archikatedralnej w środę 17 stycznia o godz. 18.00.

2. „Pokój! Pokój dalekim i bliskim!” to hasło tegorocznego Dnia Judaizmu, który w Kościele Rzymskokatolickim obchodzony jest 17 stycznia. W tym roku, po raz pierwszy w Łodzi obchody te będą miały wyjątkowy charakter, gdyż zostały przygotowane we współpracy Archidiecezji Łódzkiej i Żydowskiej Gminy Wyznaniowej w Łodzi.

Komentarze

Dodaj komentarz - pola oznaczone * są obowiązkoweParafia św. Teresy i św. Jana Bosko w Łodzi nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii
zamieszczanych na stronie.
Prosimy o wzajemny szacunek i kulturę osobistą.