Ogłoszenia duszpasterskie
IV niedziela Adwentu, WIGILIA, 24 grudnia 2017

Dodano: 23 grudnia 2017 | « powrót

DRODZY PARAFIANIE, DOBRODZIEJE I GOŚCIE
Obchodząc Pamiątkę Narodzenia Syna Bożego, wspólnota Salezjanów życzy radości płynącej z obfitych darów zbawienia przyniesionych przez Tego, który dla nas stał się człowiekiem i w tajemnicy Swego narodzenia wszedł w dzieje ludzkości, jak i każdego z nas przynosząc nieprzebrane oraz niewyczerpane Boże Miłosierdzie.
Niech Nowonarodzony Jezus przyniesie wszystkim rodzinom, samotnym, chorym i całemu światu dar pokoju, umocnienie wiary, nadziei i miłości. Jego nieustanna obecność i pokój niech towarzyszą wszystkim dniom naszego życia.

1. Dzisiaj ostatnia niedziela Adwentu i wigilia Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. o godz. 19.00. Zachęcamy, aby w dniu Wigilii wg tradycji podjąć wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Obchody Bożego Narodzenia rozpoczynamy o północy uroczystą Pasterką.

2. Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie paczek dla dzieci z ubogich rodzin, które napisały listy do św. Mikołaja, składamy serdeczne podziękowanie.

3. Opłatki na stół wigilijny można jeszcze nabyć w kiosku parafialnym i zakrystii.

4. 25 grudnia (poniedziałek) w dzień Bożego Narodzenia pierwsza Msza św. o godz. 8.00. W tym dniu nie będzie spowiedzi.

5. 26 grudnia (wtorek) – Święto Świętego Szczepana, Pierwszego Męczennika. Msze św. jak w każdą niedzielę. Zachęcamy do adoracji i chwili refleksji Dzieciątka Jezus w żłóbku.

6. W tygodniu Kościół wspomina w liturgii:
27 XII (środa) – Święto św. Jana, apostoła i ewangelisty;
28 XII (czwartek) – Święto św. Młodzianków, męczenników.

7. W piątek (29 XII) w oktawie Bożego Narodzenia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. Doroczną wizytę duszpasterską – kolędę rozpoczynamy w czwartek 28 grudnia od godz. 16.00 (w sobotę od 15.00). Kapłani przychodzą do Rodzin w imieniu Chrystusa z Bożym błogosławieństwem na Nowy Rok. Z racji kolędy można składać ofiary na potrzeby parafii.
Szczegółowy plan kolędy na 28, 29 i 30 grudnia:
28.12.2017 (czwartek): Doły, Drwęcka, Jaszuńskiego, Pilarskiego, Sempołowskiej, Lubeckiego 1, 2/4/6, 10, 12, 14, 19, Telefoniczna, Bystrzycka 1-23A, 24-56;
29.12.2017 (piątek): Matejki 4, Tamka 2, 3, 4, 5, 6, 7, 10, 14, Sporna 8-14, 16-30;
30.12.2017 (sobota): Fibaków, Lumumby, Poranna, Dniestrzańska, Matejki 6, 6A, 7, 8, 10, 12, 14.

9. Zachęcamy do zabierania Gazetki Parafialnej, jak i nabywania prasy katolickiej.

10. Informujemy, że przy wyjściu z kościoła można zakupić kalendarze na nowy rok, kartki świąteczne oraz książki na prezent pod choinkę. Pieniądze ze sprzedaży będą przeznaczone na dzieci i młodzież z naszej parafii.

DRODZY PARAFIANIE!
Chcielibyśmy gorąco podziękować Wam za zaangażowanie i Dary Serca, jakie przekazaliście dzieciom ze Świetlicy Małych Dzieci, w tegorocznej edycji paczki od Św. Mikołaja. Z ogromnym wzruszeniem obserwujemy, ile radości i szczęścia przyniosły one naszym podopiecznym.
Pozdrawiamy Was bardzo serdecznie i życzymy Pięknych, Spokojnych i Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.
Dzieci i Wychowawcy ze Świetlicy Małych Dzieci

Komunikaty Kurii Archidiecezjalnej

1. Zapraszamy na koncert kolęd „Betlejem w Łodzi”, który odbędzie się w Atlas Arenie 13 stycznia 2018 r. o godz. 18.00. Wystąpią w nim m.in. Natalia Kukulska, Kasia Moś, Mietek Szcześniak, Mate.O wraz z Orkiestrą AUKSO. Bilety na to wydarzenie są do nabycia na stronie www.betlejemwpolsce.pl lub też na portierni Kurii Archidiecezji Łódzkiej (ul. Ks. I. Skorupki 3) oraz w Wydziale Duszpasterstwa Młodzieży (ul. Ks. I. Skorupki 13 m. 1).

Komentarze

Dodaj komentarz - pola oznaczone * są obowiązkoweParafia św. Teresy i św. Jana Bosko w Łodzi nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii
zamieszczanych na stronie.
Prosimy o wzajemny szacunek i kulturę osobistą.