Ogłoszenia duszpasterskie
II niedziela Adwentu, 10 grudnia 2017

Dodano: 9 grudnia 2017 | « powrót

1. Dziś obchodzony jest Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiarę na jego potrzeby.

2. Przypominamy, że Msza św. roratnia w naszym kościele odprawiana jest o godz. 6.00 rano. Dzieci i młodzież na Mszę św. roratnią zapraszamy we wtorki i piątki na godz. 16.30. W Duszpasterstwie Akademickim „Węzeł” – Msza św. roratnia o godz. 7.00 od poniedziałku do soboty.

3. Caritas parafialna rozprowadza świece na stół wigilijny. Dochód z tej akcji będzie przeznaczony na wsparcie osób ubogich i najbardziej potrzebujących. W dni powszednie świece będą dostępne w księgarni salezjańskiej, kancelarii i zakrystii.

4. W zakrystii i kancelarii można w dalszym ciągu odbierać napisane przez dzieci z ubogich rodzin, listy do św. Mikołaja. Przygotowane świąteczne paczki można składać w kancelarii parafialnej lub zakrystii do 17 grudnia (niedziela).

5. W ciągu tygodnia od godz. 16.30 nadal są roznoszone poświęcone opłatki na stół wigilijny. Do roznoszenia opłatków ksiądz proboszcz upoważnił kościelnego br. Marka Chmarę i pana Rafała Jarosza – organistę. Są oni wyposażeni w odpowiednie identyfikatory. Informujemy jednocześnie, że nikt inny nie został przez nas upoważniony do roznoszenia opłatków po domach naszej parafii. Kto chciałby nabyć opłatki, może to również uczynić w kiosku parafialnym, w Księgarni Salezjańskiej, w kancelarii i zakrystii.

6. 12 grudnia (wtorek) o godz. 18.00 Msza św. w intencjach polecanych Bogu za wstawiennictwem św. Teresy.

7. 14 grudnia – w II czwartek miesiąca – o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą za przyczyną św. Dominika Savio. Będziemy się modlić w intencji małżeństw i kobiet oczekujących potomstwa, za małżeństwa niemogące mieć dzieci oraz za rodziny.

8. Od 16 grudnia (sobota) – rozpocznie się Nowenna przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego. W dni powszednie o godz. 17.30, natomiast w niedzielę o godz. 18.00.

9. W tygodniu liturgia Kościoła wspomina:
13 XII (środa) – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;
14 XII (czwartek) – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

10. W przyszłą niedzielę (17 XII) rozpoczną się Adwentowe Rekolekcje Parafialne i potrwają do 19 grudnia włącznie. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na wszystkich Mszach św., w poniedziałek i wtorek o godz. 6.00, 8.00, 12.00, 18.00. Osoby niemogące uczestniczyć w rekolekcjach parafialnych mogą wziąć udział w rekolekcjach akademickich w tych samych dniach o godz. 19.30. Zachęcamy, aby w czasie rekolekcji korzystać z sakramentalnej spowiedzi.

11. Zakończyły się prace związane z malowaniem kościoła. Ofiary na spłacenie poniesionych kosztów prac remontowych można składać na konto parafii nr: 18 1600 1143 1846 7630 6000 0001 z dopiskiem „malowanie”.

12. Zachęcamy do zabierania Gazetki Parafialnej, jak i nabywania prasy katolickiej.

13. Informujemy, że przy wyjściu z kościoła można zakupić kalendarze na nowy rok, kartki świąteczne oraz książki na prezent pod choinkę. Pieniądze ze sprzedaży będą przeznaczone na dzieci i młodzież z naszej parafii.

Komunikaty Kurii Archidiecezjalnej

1. 13 grudnia przypada już 36. rocznica tragicznych wydarzeń Stanu Wojennego. Pamiętajmy, aby tego dnia podczas Mszy św., nabożeństw oraz w osobistej modlitwie wzywać Bożego Miłosierdzia dla ofiar Stanu Wojennego.

Komentarze

Dodaj komentarz - pola oznaczone * są obowiązkoweParafia św. Teresy i św. Jana Bosko w Łodzi nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii
zamieszczanych na stronie.
Prosimy o wzajemny szacunek i kulturę osobistą.