Ogłoszenia duszpasterskie
I niedziela Adwentu, 3 grudnia 2017

Dodano: 2 grudnia 2017 | « powrót

1. Dziś rozpoczynamy Adwent – czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Od poniedziałku 4 grudnia, Msza św. roratnia w naszym kościele będzie odprawiana o godz. 6.00 rano. Dzieci i młodzież na Mszę św. roratnią zapraszamy we wtorki i piątki na godz. 16.30. W Duszpasterstwie Akademickim „Węzeł” – Msza św. roratnia o godz. 7.00. Stąd też wszystkich zainteresowanych Mszą św. o godz. 7.00 w kościele zapraszamy do kaplicy DA „Węzeł”.

2. Dzisiaj (3 XII) po Mszy św. o godz. 11.30 w Duszpasterstwie Akademickim „Węzeł” spotkanie rodziców, których dzieci przygotowują się do I Komunii świętej.

3. Od dzisiaj również rozprowadzane są przez Caritas świece na stół wigilijny. Dochód z tej akcji będzie przeznaczony na wsparcie osób ubogich i najbardziej potrzebujących. W dni powszednie świece będą dostępne w księgarni salezjańskiej, kancelarii i zakrystii.

4. W zakrystii i kancelarii można odbierać od dzisiaj (3 XII), napisane przez dzieci z ubogich rodzin, listy do św. Mikołaja. Przygotowane świąteczne paczki (o wartości do 70 zł) można składać w kancelarii parafialnej lub zakrystii do 17 grudnia (niedziela).

5. Od 27 listopada (poniedziałek) od godz. 16.30 są roznoszone poświęcone opłatki na stół wigilijny. Do roznoszenia opłatków ksiądz proboszcz upoważnił kościelnego br. Marka Chmarę i pana Rafała Jarosza – organistę. Są oni wyposażeni w odpowiednie identyfikatory. Składane podczas roznoszenia opłatków ofiary będą przeznaczone na potrzeby kościoła. Informujemy jednocześnie, że nikt inny nie został przez nas upoważniony do roznoszenia opłatków po domach naszej parafii. Kto chciałby nabyć opłatki, może to również uczynić w kiosku parafialnym, w Księgarni Salezjańskiej, w kancelarii i zakrystii.

6. W poniedziałek 4 grudnia – Msza św. o godz. 18.00 za Caritas parafialną, za chorych, samotnych, rodziny ubogie, darczyńców i wolontariuszy.

7. 5 grudnia (wtorek) o godz. 18.00 Msza św. w intencjach polecanych Bogu za wstawiennictwem św. Teresy.

8. 6 grudnia (środa) – Msza św. o godz. 18.00 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.

9. Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP odprawiana jest do czwartku (7 XII) w dni powszednie o godz. 17.30, natomiast w niedzielę 3 grudnia o godz. 18.00. Natomiast w piątek (8 grudnia) – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w kościele jak w dni powszednie.

10. W tygodniu liturgia Kościoła wspomina:
7 XII (czwartek) – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
8 XII (piątek) – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

11. Zapowiadamy, że Adwentowe Rekolekcje Parafialne odbędą się w dniach 17-19 grudnia. W tych samych dniach odbędą się także Rekolekcje Akademickie.

12. Zakończyły się prace związane z malowaniem kościoła. Ofiary na spłacenie poniesionych kosztów prac remontowych można składać na konto parafii nr: 18 1600 1143 1846 7630 6000 0001 z dopiskiem „malowanie”.

13. Zachęcamy do zabierania Gazetki Parafialnej, jak i nabywania prasy katolickiej.

14. Informujemy, że przy wyjściu z kościoła można zakupić kalendarze na nowy rok, kartki świąteczne oraz książki na prezent pod choinkę. Pieniądze ze sprzedaży będą przeznaczone na dzieci i młodzież z naszej parafii.

Komunikaty Kurii Archidiecezjalnej

1. 8 grudnia (piątek) w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP przeprowadzona będzie zbiórka ofiar na Fundusz Ochrony Macierzyństwa im. Stanisławy Leszczyńskiej. Dzieło to wspiera ok. 600. matek służąc wsparciem materialnym i pomocą żywnościową.

Komentarze

Dodaj komentarz - pola oznaczone * są obowiązkoweParafia św. Teresy i św. Jana Bosko w Łodzi nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii
zamieszczanych na stronie.
Prosimy o wzajemny szacunek i kulturę osobistą.