Ogłoszenia duszpasterskie
XIX niedziela zwykła, 13 sierpnia 2017

Dodano: 12 sierpnia 2017 | « powrót

1. 15 sierpnia (wtorek) – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. jak w każdą niedzielę wakacyjną. Obrzęd błogosławienia ziół i kwiatów po każdej Mszy św. W tym dniu obchodzony jest też Dzień Wojska Polskiego na pamiątkę zwycięskiej bitwy 1920 roku (Cudu na Wisłą).

2. W tygodniu liturgia Kościoła wspomina:
14 VIII (poniedziałek) – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika;
17 VIII (czwartek) – wspomnienie św. Jacka, prezbitera.

3. Caritas Parafialna zaprasza do włączenia się do akcji „Tornister pełen uśmiechu”. Celem akcji jest skompletowanie i przekazanie dzieciom z rodzin ubogich wyprawek szkolnych. Po Mszach św. będzie można otrzymać spis potrzebnych artykułów szkolnych wraz z imieniem i nazwiskiem dziecka oraz klasą, do której będzie uczęszczać. Przygotowane artykuły szkolne można będzie dostarczyć w niedzielę i święta do zakrystii a w dni powszednie do kancelarii parafialnej w godz. 16.00-18.00. Zakończenie akcji nastąpi 20 sierpnia, aby przybory szkolne mogły trafić do dzieci przed rozpoczęciem roku szkolnego. Jak zwykle liczymy na hojność i życzliwość.

4. Zakończyły się prace związane z malowaniem kościoła. Ofiary na spłacenie poniesionych kosztów prac remontowych można składać na konto parafii nr: 18 1600 1143 1846 7630 6000 0001 z dopiskiem „malowanie”, jak również po Mszach św. niedzielnych w miesiącu sierpniu.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

6. Przypominamy o właściwym stroju w kościele – zwłaszcza w okresie letnim – który uwzględnia godność i sakralny wymiar naszej obecności w kościele. Skromne ubranie wyraża także nasz szacunek dla innych modlących się w świątyni. Przy okazji prosimy także o wyłączanie komórek na czas modlitwy.

7. Wszystkim udającym się na urlopy życzymy radosnego odpoczynku w przyjaźni z Bogiem i szczęśliwych powrotów z wakacji.

Komunikaty Kurii Archidiecezjalnej

1. Zapraszamy na 92. Pieszą Pielgrzymkę Łódzką na Jasną Górę w dniach 21-26 sierpnia 2017 r., której hasłem jest „Jesteśmy żywą koroną Maryi”. Zapisy w dniach: 12-19 sierpnia (oprócz 13 i 15 VIII) w dolnym kościele Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi przy ul. Łąkowej 40 w godz. 10-12 i 16-19. Można także zapisywać się przez Internet od 1 do 15 sierpnia. Więcej informacji na naszej stronie: www.pielgrzymka.lodz.pl.

Komentarze

Dodaj komentarz - pola oznaczone * są obowiązkoweParafia św. Teresy i św. Jana Bosko w Łodzi nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii
zamieszczanych na stronie.
Prosimy o wzajemny szacunek i kulturę osobistą.