Ogłoszenia duszpasterskie
Zmartwychwstanie Pańskie, 16 kwietnia 2017

Dodano: 15 kwietnia 2017 | « powrót

DRODZY PARAFIANIE, DOBRODZIEJE I GOŚCIE!
Jezus Chrystus, „Słońce nie znające zachodu” niech Was, Drodzy Parafianie, Przyjaciele, Goście parafii św. Teresy i św. Jana Bosko opromieni swoim blaskiem, niech wznieci w Was płomień wiary, nadziei i miłości. Z całego serca życzymy Wam na ten Święty Czas Paschalnej Radości, aby Jezus obdarzał Was zdrowiem, swoim nie gasnącym pokojem i radością. Niech wszystkie Rodziny przeżywają dar wspólnoty i jedności. Niech każdego z Was ten szczególny Czas przybliży do Pana, który nam zajaśniał niezwykłym blaskiem Zmartwychwstania. Razem z Wami głosimy z całym światem i całemu światu: Alleluja! Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał! Alleluja!

1. Dzisiaj Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – procesja o 6.00 i Msza św. Zmartwychwstania Pańskiego. W tym dniu nie ma Mszy św. o godz. 8.00, jak również nabożeństwa i spowiedzi.

2. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 8.00 Nowenna do Bożego Miłosierdzia. W Oktawie wielkanocnej nowenna o godz. 17.30. Dziś można złożyć ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Teologiczny w Łodzi.

3. W piątek 21 kwietnia – w oktawie Wielkanocy – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W przyszłą niedzielę, II wielkanocną (23 kwietnia) – Uroczystość Miłosierdzia Bożego i koniec Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia (przeniesiony z października) i patronalne święto Caritasu. Zapraszamy na godz. 15.00 do kościoła na wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia.

5. Caritas parafialna składa serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie paczek świątecznych oraz złożyli ofiary dla potrzebujących rodzin z naszej parafii. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy ochotnym sercem odpowiedzieli na potrzeby drugiego człowieka.

6. Składamy serdeczne podziękowania Służbie Liturgicznej z ks. Wacławem na czele, p. Organiście i Zespołowi Muzycznemu, ks. Marianowi wraz ze studentami D.A. „Węzeł” oraz wszystkim, którzy przygotowali „Grób Pański” i wystrój kościoła na Święta Wielkanocne. Kapłanom zaś za posługę w konfesjonale.

7. Oratorium św. Jana Bosko, działające przy naszej parafii zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego. Środki te pozwalają finansować bieżącą działalność, w tym dożywianie dzieci oraz organizację różnych form wypoczynku dla dzieci. Numer: KRS 0000011409.

8. Informujemy, że kolejna seria kursu przedmałżeńskiego rozpocznie się 8 maja (poniedziałek) o godz. 19.00 w Duszpasterstwie Akademickim „Węzeł”. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

9. W związku z malowaniem kościoła i pracami remontowymi można składać ofiary na konto parafii nr: 18 1600 1143 1846 7630 6000 0001 z dopiskiem „malowanie”.

10. Zachęcamy do zabierania Gazetki Parafialnej, jak i nabywania prasy katolickiej.

Komunikaty Kurii Archidiecezjalnej

1. 18 kwietnia, wtorek, odbędzie się pielgrzymka maturzystów na Jasna Górę. Do udziału w niej zaproszeni są maturzyści archidiecezji łódzkiej ze swoimi duszpasterzami i katechetami. Rozpoczęcie o godz. 9.30.

2. Koncert pieśni pasyjnych i wielkanocnych w wykonaniu Zespołu „Śląsk” odbędzie się w kościele M.B. Jasnogórskiej w Łodzi (ul. Gogola 12) w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 23 kwietnia po Mszy św. o godz. 19.00.

Komentarze

Dodaj komentarz - pola oznaczone * są obowiązkoweParafia św. Teresy i św. Jana Bosko w Łodzi nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii
zamieszczanych na stronie.
Prosimy o wzajemny szacunek i kulturę osobistą.